Czym jest Benriach i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Benriach whisky to jedno z bardziej ekskluzywnych propozycji, które możemy znaleźć dziś na rynku. Niszowa marka, tworzy bardzo łagodne i świetne w smaku single malty, które cieszą się uznaniem na całym świecie. Nic więc dziwnego, że Benriach nie jest dostępny w sprzedaży byle gdzie. Znajdziemy go wyłącznie w branżowych sklepach, oferujących wysokiej jakości whisky. Jeśli więc szukamy czegoś wyjątkowego, to śmiało możemy postawić na produkty marki Benriach.

Benriach – czym może nas zaskoczyć owe whisky?

Jak już wcześniej informowaliśmy, Benriach to whisky o bardzo łagodnym, owocowym smaku. Jest to także single malt, który oferuje nam typowy charakter smakowy i świetne doznania, podczas spożywania. Samo whisky pochodzi z regionu Speyside i jest chlubą tamtejszego miejsca. Whisky Benriach dojrzewa w beczkach, które są po Burbonie i sherry. Dzięki temu, Benriach ma bardzo ciekawy i owocowy smak, który jest jego wizytówką.

Spożywając whisky Benriach, możemy liczyć na świeży smak, który ubogacony jest aromatem z zielonych jabłek, ale także i z mandarynek czy brzoskwiń. W smaku przebijają się także suszone morele, które połączone są ze skórką cytrynową oraz anyżem. Tak świetna kompozycja gwarantuje nam niezapomniany smak, który jest jedyny w swoim rodzaju.

Gdzie znajdziemy whisky od Benriach?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, whisky Benriach jest bardzo prestiżowe, skutkiem czego, jest słabo dostępne na rynku. Nie znajdziemy go w zwyczajnych marketach czy hipermarketach, a także na półkach w barach. Jeśli jednak postawimy na specjalistyczne sklepy internetowe z alkoholem, bez problemu znajdziemy markę Benriach, która jest serwowana wyłącznie w miejscach, które skupiają się na bardzo prestiżowym whisky, które ma nas zaskakiwać swoim smakiem i jakością, podczas spożywania.

Jeśli więc poszukujemy pomysłu na prezent dla kogoś, kto uwielbia whisky, to Benriach jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą się popisać sprawdzonym prezentem. Wybierając Benriach mamy pewność tego, że będzie to doceniona pozycja przez smakoszy whisky, którzy lubią bardziej delikatne i wyrafinowane smaki tego właśnie trunku. W odróżnieniu od innych single maltówBenriach jest po prostu bardzo przystępny w smaku dla wszystkich, którzy lubią bardziej stonowane walory smakowe. Jest to także świetne whisky na okres wiosenny i letni, dlatego aktualnie jego zakup jest bardzo rekomendowany wśród wszystkich, którzy lubią właśnie tego typu alkohole i bardziej delikatne smaki.