Historia marki Deutz

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się Deutz.

Czym zajmuje się przedsiębiorstwo?

Nie wszyscy mają świadomość, że historia marki zaczyna się w 1864 roku. To właśnie wtedy Nicolaus August Otto wpadł na pomysł założenia fabryki silników N.A. Otto & Cie. Później nazwa została zmieniona na Gasmotoren-Fabrik Deutz AG, a wszystko to miało miejsce w Kolonii. Można śmiało powiedzieć, że od tamtego czasu przedsiębiorstwo się bardzo rozwinęło i dziś marka jest znana na całym świecie. Pierwszą młockarnie skonstruowano w firmie w 1890 roku, natomiast cztery lata później stworzony pierwszy ciągnik z silnikiem benzynowym o mocy 26 KM.

Jak poszerzono ofertę produkcyjną?

Kolejne dekady historii firmy to systematyczne poszerzanie oferty produkcyjnej. Duże znaczenie miało przede wszystkim efektywne wykupowanie innych firm. To pozwoliło budować lokomotywy, a stacjonarne silniki Diesla od 1897 roku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pierwszy na świecie wóz strażacki z silnikiem spalinowym został wyprodukowany na początku XX wieku. Wiek XX to nie tylko czas produkcji aut osobowych, ale również ciężarówek oraz samochodów wyścigowych. Masową produkcję ciągników zapoczątkował ciągnik rolniczy z silnikiem wysokoprężnym Diesla. Duży popyt w mniejszych gospodarstwach sprawił, że sprzęty firmy Deutz cieszyły się sporym uznaniem.

Gdzie są zakłady produkcyjne?

Nie da się ukryć, że gospodarstwa przechodziły wtedy prawdziwy okres mechanizacji. Warto dodać, że jednym z kluczowych segmentów firmy przez długi czas była technika agrarna. Wśród głównych produktów można wymienić silniki o zapłonie z chłodzeniem powietrznym, olejowym lub wodnym. W 1938 roku firma połączyła się z marką, która była odpowiedzialna za produkcję i sprzedaż stali. Właśnie w ten sposób powstało Klöckner-Humboldt-Deutz AG, a firma dalej się rozwijała. Trzeba wspomnieć, że 100 tysięcy wyprodukowanych ciągników było już w 1955 roku. Aktualnie to dostarczanie skutecznych systemów napędowych jest myślą przewodnią koncertu. Coraz nowsze wymagania stawiane przed projektantami są skutkiem stale zaostrzających się norm dotyczących środowiska. Zakłady produkcyjne firmy zlokalizowane są na terenie:
– Chorwacji
– Niemiec
– Włoch