Jak dobrać narty biegowe?

Narciarstwo biegowe staje się coraz popularniejsze, już tysiące Polaków bierze udział w masowych biegach organizowanych cyklicznie na terenie całego kraju. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas nie mają z tym najmniejszego problemu w lecie. Mogą biegać, jeździć na rowerze, rolkach lub pływać. Gorzej sprawa wygląda w zimie, gdy warunki atmosferyczne utrudniają aktywność. Alternatywą są biegi narciarskie, które może uprawiać każdy, nawet małe dzieci. Potrzebne są tylko narty biegowe i kijki. Ich cena jest niższa niż nart zjazdowych. Wśród biegaczy narciarskich nie ma też takiego szpanerstwa na sprzęt i kombinezony jak na stokach zjazdowych.

Podobne do nart zjazdowych

Podobnie jak narty zjazdowe, również narty biegowe muszą być dobrane do wzrostu i wagi. Ten pierwszy element odgrywa coraz mniejszą rolę przy poruszaniu się po wyznaczonych trasach. Ważnym kryterium przy doborze biegówek jest ich sztywność i elastyczność. To one decydują o sile odbicia i długości ślizgu. Inne powinny być narty do stylu klasycznego inne do tzw. „łyżwy”. Producenci nart proponują także różne modele do biegów wyczynowych, sportowych i turystycznych (fitness, rekreacyjne). Przed zakupem warto trochę poczytać o rodzajach nart lub zasięgnąć porady fachowca.

Sprawdź więcej szczegółów wchodząc na tą stronę – http://www.skifanatic.pl/ – i dokładnie przeglądając całą treść. Uważaj, bo możesz przegapić prawdziwe smaczki!