Jakie są zalety kostki brukowej?
Kostka brukowa to bardzo popularne rozwiązanie, spotykane na polskich podwórkach i w ogrodach. Jej przeciwnicy wskazują, że zastosowanie tego materiału ma pewne wady. Przede wszystkim nie podoba się osobom, które preferują naturalną, pełną zieleni estetykę. Młodzi rodzice zwracają uwagę, że podłoże może być kontuzjogenne dla dzieci. Wad jest jednak mniej niż zalet.
Dlaczego warto położyć kostkę?
Naturalne podłoża są bardzo mocno narażone na oddziaływanie zewnętrznych warunków atmosferycznych. W trakcie jesiennych opadów właściciele piaskowych podjazdów zmagają się z rozmiękającymi koleinami i licznymi kałużami. Chyba jeszcze gorzej sytuacja wygląda, gdy roztapiają się śnieżne zaspy. Życie w takich warunkach nastręcza pewnych trudności, które trudno jest przez długi czas ignorować. Kostka brukowa, położona profesjonalnie, sprawi, że podwórko zawsze będzie równe, wygodne i bezpieczne. Więcej na malbud.waw.pl
Czy układanie kostki brukowej jest trudne?
Nie! Praktyczność zastosowania tego rozwiązania to kolejna z jego zalet. Kostka brukowa to materiał, który po odpowiednim przygotowaniu się, można ułożyć samodzielnie. Obniży to z pewnością koszty całej operacji. Można liczyć na to, że podjazd z kostki brukowej będzie bardzo wytrzymały i nie będzie się ścierał pod ciężarem pojazdów. Jest jeszcze jedna kwestia, jeżeli chodzi o wygodę. Mianowicie, w razie zmiany zdania — kostkę można (również samodzielnie) zdemontować i przechować, gdyż może być używana więcej niż raz.
Czy podjazd z kostki brukowej musi być brzydki?
Pierwszym skojarzeniem z kostką brukową zazwyczaj są miejskie chodniki, które nie są raczej estetycznym ideałem. Na szczęście nikt nie jest skazany na korzystanie z szarych i czerwonych cegiełek przed swoim domem. Kostka brukowa występuje obecnie w wielu różnych wersjach, chociażby z:
– kamienia;
– betonu;
– cegły klinkierowej.
W każdej z tych wersji można wybrać inny kolor i wielkość kostki. Zdarza się, że do wyboru są nawet różnorodne kształty, które nadają świeżości każdej przestrzeni.