O czym warto pamiętać zbierając złom?
Skupy złomu w Polsce to miejsca, które cieszą się niegasnącą popularnością. Dlaczego? Oddając złom do skupu, możemy pozbyć się niepotrzebnych gratów i śmieci, zarobić, a przy okazji przyczynić się środowisku naturalnemu. Tylko jak prawidłowo zbierać złom? Sprawdźmy to!
Jakie są zasady zbierania złomu?
Do skupu złomy można oddawać metale kolorowe oraz materiały żeliwne i stalowe. Nie mogą zawierać one w sobie żelaza. Co konkretnie możemy zatem oddać?
1. Aluminium – czyli, przede wszystkim, zużyte puszki po napojach;
2. Ołów – znajduje się głównie w częściach samochodowych oraz kablach;
3. Cyna – z niej także robi się części samochodowe, a także sprzęt elektroniczny;
4. Miedź – jest składnikiem sprzętów elektronicznych oraz kabli;
5. Mosiądz oraz brąz – znajdziemy go najczęściej w elementach dekoracyjnych domu.
Warto podkreślić, iż złom należy, chociaż wstępnie, posegregować, jeśli tylko jest to możliwe. W razie problemów, pracownicy skupu na pewno chętnie w tym pomogą.
Jakie korzyści może przynieść nam zbiórka złomu?
Jak już zostało wspomniane, zbieranie oraz oddawanie złomu do skupu może być dobrym dla nas, oraz dla środowiska interesem. W zależności od tego, co i w jakiej ilości przekazujemy, możemy zarobić od kilku dziesięciu złotych – jeśli oddajemy materiały, np. pozostałe po remoncie domu, do kilkuset, w przypadku zezłomowania zużytego samochodu. Nawet zbieranie puszek po coli lub piwie, może być opłacalne. Aluminium jest bowiem dość dobrze płatne, za kilogram (czyli kilkadziesiąt puszek) dostaniemy kilkanaście złotych. Więcej na http://miliomet.pl/sprzedaz-zlomu/
Zbieranie złomu ucieszy nie tylko nasz domowy budżet, ale też środowisko. Każdy z nas co roku produkuje ogromne ilości odpadów, w skład których wchodzą też te metalowe. Nie są one biodegradowalne i skutecznie zanieczyszczają planetę. Segregując je i oddając do skupu, przyczyniamy się do tego, iż chociaż część z nich będzie mogła zostać poddana recyclingowi i wykorzystana ponownie. A mniej śmieci w naszych śmietnikach, to mniejsze hałdy odpadów na wysypiskach.