Zimowe sporty wyczynowe dla najlepszych

Adrenalina, nowe wyzwania, przekraczanie coraz to nowszych i dalej posuniętych granic. Zima, ujemne temperatury oraz wszechobecny śnieg. Dla wielu te słowa to chleb powszedni, bowiem są osoby, które uprawiają zimowe sporty wyczynowe. Brzmi niezwykle zachęcająco, toteż sporty ekstremalne takie właśnie są. Pośród nich można spotkać nazwy takie jak skialpinizm, bądź iceclimbing.

Pierwszy z nich jest połączeniem tego, co najlepsze w górach, czyli wspinaczki na szczyty oraz zjazd z nich, z kolei drugi oznacza ekscytującą wspinaczkę w górę po lodowych formacjach, które jednocześnie stanowią piękny krajobraz. Nieco bardziej popularny, lecz równie uwielbiany jest snowbike, łączący w sobie jednocześnie narty oraz rower (rower zamiast kół posiada narty), które początkowo służyły jako środek transportu dla osób mieszkających w Alpach. Obecnie sprzęt do snowbike’a jest zaawansowany pod względem technicznym.
Co więcej – jednym ze sportów zimowych jest snowkiting, czyli zimowa odmiana kitesurfingu. Jest to połączenie nart lub deski snowboardowej z latawcem pociągowym. Dzięki niemu można rozpędzić się nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę za sprawą podmuchów wiatru, który napędza latawiec.